A început Ziua Marinei: Mii de tulceni pe faleza municipiului la festivități, Stiri Actualitate

Stiri » Actualitate

A început Ziua Marinei: Mii de tulceni pe faleza municipiului la festivități

Marti, 15 August 2017

A început Ziua Marinei: Mii de tulceni pe faleza municipiului la festivități

Ora 10.00: Comandatul Garnizoanei Tulcea, Tudorel Ivana, trece in revista navele militare si civile participante la festivitate. Andrei Abramcenko, primarul orasului Izmail, oras infratit cu Tulcea, participa de asemenea la festivitati la invitatia oficialilor Primariei si  Consiliului  Judetean Tulcea.

9.50: Garda despre onoare prezinta onorul prefectului Lucian Furdui. Pe nava Fortuna, presedintele CJ Tulcea, Horia Teodorescu, vicepresedintele CJ Tulcea, Dumitru Mergeani, viceprimarii Andaluzia Luca si deputatii Anisoara Radu si Mirela Furtuna, participa alaturi de comandantii structurilor deconcentrate la festivitati.

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */