Plaza Cinema - o nouă experiență 3D, Evenimente in Tulcea

Plaza Cinema - o nouă experiență 3D

Coral Plaza Mall Coral Plaza Mall Tulcea TL 3.0 5 5 Plaza Cinema - o nouă experiență 3D

Salveaza in Foursquare
Plaza Cinema - o nouă experiență 3D

S.C. PERFORMANCE S.R.L. Tulcea a implementat, în luna aprilie 2011, proiectul Plaza Cinema Tulcea – Noua experienţă 3D  în valoare totală de 1.112.652 lei, din care 858.000 lei, echivalentul a 200.000 euro, finanţare nerambursabilă din Fondul European pentru Dezvoltare Regională, prin Programul Operaţional Regional 2007-2013, Axa Prioritară 4, Domeniul Major de Intervenţie 4.3 – ”Sprijinirea dezvoltării microîntre-prinderilor” .

Dorim sa oferim publicului Tulcea si nu numai un spatiu de recreere si distractie, inspirat de un concept nou de spectacol cinematografic pe piata romaneasca.

Ne propunem sa oferim o paleta diversa de filme, o imagine si un sunet exceptional, impreuna cu o gama variata de servicii suplimentare déjà dezvoltate de firma noastra (bar, billiard,fast-food,darts,spatiu de joaca pentru copii) la etajul 2 al centrului comercial Coral Plaza Mall din Tulcea.

Echipamentele ce formeaza sistemul cinema digital 3D (compatibile si cu proiectiile 2D clasice) vor fi compuse din

• Proiector Digital Cinema pentru proiecţie 3D şi 2D clasic în tehnologie DCI;
  • Server pentru Digital Cinema în tehnologie DCI;
  • Procesor Cinema Digital;
  • Sistem audio Dolby Digital 5.1 certificat THX;
  • Switch pentru prezentare material cu conţinut alternativ (transmisii live, materiale informationale sau cu conţinut educaţional, trailere cinematografice, mesaje publicitare);
  • Ecran de proiecţie cu grad ridicat de reflexie a luminii.

Cele 2 sali de cinema vor functiona ca un tot unitar, in fiecare sala ruland filme diferite. Astfel cinefilii pot alege din cele 4 sau 6 filme ce vor rula zilnic dintre care unul sau doua vor fi 3D. Deasemenea in sala de cinema nr. 2  va fi amenajata o zona VIP cu canapele foarte confortabile si masute de servire pentru cei mai pretentiosi clienti.

Experienţa cinematografică digitală 3D nu atrage doar prin gradul de noutate, aceasta formă dinamică de vizionare a filmului atragând spectatorii într-o experienta mult mai bogată şi mai captivantă

Coral Plaza Cinema
va deveni, incepand cu 18 Noiembrie un cadru unic in peisajul tulcean in care cinefilii cu cele mai exigente gusturi se vor simtii bineveniti. Acesta va completa oferta de activitati de recreere, atat de importanta pentru un oras destinatie turistica.

Va asteptam pentru o noua experienta!

anonim

Marti, 15 Noiembrie 2011 @ 11:03

pe cand si programul filmelor

Raspunde-i