Într-un articol anterior anunțam că Sâmbătă 17 octombrie 2009, se va desfășura la Coral Plaza Mall, prima ediție Trivias Challenge, acesta fiind primul concurs autentic de cultură generală, organizat între liceele tulcene. Ei bine:

Sâmbătă 17 octombrie 2009 s-a încheiat prima ediție Trivias Challenge, desfasurata la Coral Plaza Mall, acesta fiind primul concurs autentic de cultură generală, organizat între liceele tulcene.

Primul loc a fost câștigat de echipa Colegiului Dobrogean “Spiru Haret”, locul 2 revenind Liceului de Artă “George Georgescu” iar locul 3 Colegiului “Brad Segal”.

Premiile au fost înmânate de d-l Constantin Hogea, Primarul Municipiului Tulcea, care întotdeauna a susținut tineretul tulcean, fiind alături la fiecare eveniment cultural-educațional. Site-ul Trivias.ro, organizatorul competiției, a deschis un nou capitol al evenimentelor locale, fiind primul site din România dedicat unor astfel de concursuri de cultură generală.

Încă odată mulțumim pe această cale Primariei Municipiului Tulcea și tuturor firmelor care au sustinut acest eveniment.

Via Cătălin Sandra.

Articol scris de Liviu Hariton gravatar

Site: http://www.liviuhariton.com
Mi’s Liviu din ’79 (1979) încoace şi numărătoare continuă… De prin 2001 a început să mă intereseze cum se mişcă lucrurile pe net (ad-literam). Sunt tulcean si ma mandresc cu orasul meu :) Citeste toate articolele scrise de Liviu Hariton (116)

Daca preiei aceasta informatie, nu uita sa precizezi sursa: orasul-tulcea.ro Iti multumim!