Ai, acasă, jucării, rechizite, cărți de povești sau păpuși cu care nu te mai joci ?

Donează-le copiilor defavorizați, celor lipsiți de familie sau cămin, celor care pur și simplu nu au posibilitatea de a cumpăra așa ceva. Nu uita că ei nu au parte de afecțiune parintească, ei nu au parte de o viață obișnuită, ei trăiesc cu impresia că sunt uitați pe de toți și toate.

no images were found

Așadar, dacă jucăria la care te uiți acum te încurcă sau nu te mai atrage sau ești prea mare ca să te mai joci cu ea, depune-o în urna de la parterul Coral Plaza Mall din Tulcea iar copii din orfelinate, spitale și cei defavorizați se vor bucura de ea.

Campania de colectare a jucăriilor se va finaliza pe 2 aprilie 2010.

Pentru gestul tău îți mulțumesc Centrul Comercial ”Coral Plaza Mall”, Artis Design Birotică, HD Media Grup, Primăria Municipiului Tulcea, Consiliul Județean Tulcea, iubesctulcea.ro

Articol scris de Liviu Hariton gravatar

Site: http://www.liviuhariton.com
Mi’s Liviu din ’79 (1979) încoace şi numărătoare continuă… De prin 2001 a început să mă intereseze cum se mişcă lucrurile pe net (ad-literam). Sunt tulcean si ma mandresc cu orasul meu :) Citeste toate articolele scrise de Liviu Hariton (116)

Daca preiei aceasta informatie, nu uita sa precizezi sursa: orasul-tulcea.ro Iti multumim!