Ai, acasa, jucarii, rechizite, carti de povesti sau papusi cu care nu te mai joci ?

Doneaza-le copiilor defavorizati, celor lipsiti de familie sau camin, celor care pur si simplu nu au posibilitatea de a cumpara asa ceva. Nu uita ca ei nu au parte de afectiune parinteasca, ei nu au parte de o viata obisnuita, ei trăiesc cu impresia că sunt uitați pe de toți și toate.

Așadar, dacă jucăria la care te uiți acum te încurcă sau nu te mai atrage sau ești prea mare ca să te mai joci cu ea, depune-o în urna de la parterul Coral Plaza Mall din Tulcea iar copii din orfelinate, spitale și cei defavorizați se vor bucura de ea.

Campania de colectare a jucăriilor se va finaliza pe 2 aprilie 2010.

Pentru gestul tău îți mulțumesc Centrul Comercial ”Coral Plaza Mall”, Artis Design Birotică, HD Media Grup, Primăria Municipiului Tulcea, Consiliul Județean Tulcea

Articol scris de Orasul Tulcea gravatar

Site: http://www.orasul-tulcea.ro/
Vino sa descoperi orasul Tulcea! Fii la curent cu ce se intampla, zi de zi, in orasul nostru: stiri, evenimente, imagini din Tulcea si multe altele Citeste toate articolele scrise de Orasul Tulcea (144)

Daca preiei aceasta informatie, nu uita sa precizezi sursa: orasul-tulcea.ro Iti multumim!