Asociația ”Mâini Întinse” caută atât sponsori cât și parteneri de implicare în perioada Mai 2013 – Decembrie 2013 pentru organizarea și susținerea de acțiuni de colectare de produse noi – jucării, cărți, caiete, creioane de colorat – pentru a fi oferite tuturor copiilor ce se externează din Spitalul Județean de Urgență Tulcea.

Asociația Mâini Întinse, prin voluntarii ei și în parteneriat cu Spitalul Județean de Urgență Tulcea, se va asigura ca fiecare copil să primească un cadou la externarea din secția Pediatrie.

Zâmbetul copilului ce va primi cadoul tău contribuie la speranța însănătoșirii lui și aduce un plus de bucurie familiei.

Dacă vrei să te implici

• sună la telefon 0340.106.000 sau 0748.884.211
  • scrie pe adresa office@maini-intinse.ro
  • adu un cadou pentru un copil la Centrul ”Aproape de tine” în str. Balizei nr. 54 (Cartier Lotizare), Asociația ”Mâini Întinse”

Rețetă compensată 100% prin bunăvoința ta!

Articol scris de Orasul Tulcea gravatar

Site: http://www.orasul-tulcea.ro/
Vino sa descoperi orasul Tulcea! Fii la curent cu ce se intampla, zi de zi, in orasul nostru: stiri, evenimente, imagini din Tulcea si multe altele Citeste toate articolele scrise de Orasul Tulcea (144)

Daca preiei aceasta informatie, nu uita sa precizezi sursa: orasul-tulcea.ro Iti multumim!